Harvardi spin-off ettevõte arendab maailma esimest (korralikku) elektroonika 3D printerit

Bostoni läheduses baseeruv idufirma Voxel8 võtab vastu eeltellimusi 3D printerile, mis suudab printida kolmedimensionaalseid elektroonikalülitusi plastiku sisse. Asi töötab selle kaudu, et see printer suudab lisaks plastikule printida vaheldumisi ka elektrit juhtivat tinti (selle tindi taga peitub kusjuures umbes kümne aasta pikkune arendustöö!).

voxel8See võimaldab integreerida elektroonikat seadmete sisse, kaitstes neid näiteks korrosiooni eest. Samuti loob see võimaluse uute, seninägematute riistvaralahenduste jaoks – näiteks luua elektroonikasüsteeme, mis on laiali kolmemõõtmelise objekti sees (vs tänapäevased 2D trükkplaadid). Lisaks võimaldab see luua ebastandartse elektroonikaga objekte, mis kaotab ära kohustuse kohaldada enda disain vastavalt trükkplaatide standardile. Olen täiesti kindel, et selline terviklik (korpus+elektroonika) 3D printimine annab meile võimalusi, mida me hetkel veel isegi ette ei oska kujutada!

Et ka disainerite ja inseneride elu kergendada, on Voxel8 partneriks võtnud tarkvarahiiu Autodeski, kellega koos arendada uudset programmi, mis saaks taolise, uue, tervikliku disainifilosoofiaga paremini hakkama. Hetkeseisuga plaanivad nad 2015 lõpus/2016 alguses printereid kätte toimetama hakata ning masina hinnaklass on umbes 9000 dollarit.

Väike tutvustav video (inglisekeelne) :

Advertisements
Harvardi spin-off ettevõte arendab maailma esimest (korralikku) elektroonika 3D printerit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s